top of page

PROJE ETKINLIKLERIMIZ

PROJE BILGILENDIRME TOPLANTISI

Projemizin tanıtımı amacıyla projemizden sorumlu koordinatörümüz İbrahim Yazgan tarafından okulumuz konferans salonunda Esenler ilçemizde bulunan diğer okullardan 100'e yakın öğretmenine bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Bu sunumda projemizin konusu olan oyun bazlı öğrenme G.B.L (Game Based Learning and Gamification)' nin geçmişi ve kullanım alanları,kurs sonunda elde
edeceğimiz öğrenme çıktıları,proje sonunda elde edeceğimiz kazanımlar  genel kurs bilgisi ve projemiz sayesinde eğitimde kullanacağımız digital oyunlar  ile  ilgili bilgilere yer verildi.

ÖNTEST-SONTEST

Okulun başarısını etkileyen faktörlerin belirlenmesi ve projemizin hedeflerine ulaşıp ulaşmadığını belirlemek amacıyla amacıyla öğrenci, veli ve öğretmenlere projemizin
konusu olan eğitsel bilgisayar oyunları ile ilgili mevcut öğretim, yöntem ve teknikleri hakkında
yeterliliklerini ve bilgilerini ölçmek için hazırlanan bir ön test uygulandı.

KATILIMCILARIMIZA YÖNELIK
İNGILIZCE KURSU

Çek cumhuriyetinin Prag şehrinde ITC International kurs merkezinde İngilizce alacağımız Game Based Learning and Gamification konulu kursa hazırlık için öğretmenlerimize yönelik haftada 2 gün günlük 2 'şer saat olmak üzere  ingilizce kursu düzenlenmiştir.

DIGITAL OYUNLARIMIZ

Öğrencilerimizin okulda öğrenmiş olduğu kazanımlara uygun eğitsel bilgisayar oyunlarını bir başka teknolojik uygulama olan QR kodlara yükleyerek vermeye başladık.Çocuklar ev ödevlerine telefon ve tabletlerden vermiş olduğumuz QR kodları ,QR kod  tarayıcı kullanarak ulaşmaktadırlar.Oyunlar sayesinde okulda öğrendiği kazanımları eğitsel oyunlarla pekiştirmektedirler.Böylece tablet ve telefon kullanımlarının çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini yok ederek eğlenerek oynayarak öğrenme ortamlarını gerçekleştirmiş olduk.Şuanda okulumuzda 1,2,3 ve 4. Sınıfta Matematik,fen bilimleri,İngilizce gibi derslerde aktif bir biçimde kullanılmaktadır
Proje sayesinde yenilikçi bir pedagoji ve oyunlaştırma ile öğrenme-öğretmede dijital entegrasyonu arttırmış bulunmaktayız.

PRAG HAREKETLILIĞIMIZ

Proje ekibimiz ile Prag kentinde ITC International Kurs Şirketinde Game Based Learning and Gamification konulu eğitimimizi 14-18 Şubat 2022 tarihleri arasındsa gerçekleştirdik.

Proje Etkinliklerimiz: Diğer Projeler

PROJE KÖŞEMIZ

Proje Etkinliklerimiz: Hoş Geldiniz
bottom of page